הפחתת תשלום היטל השבחה: כיצד עושים זאת?

מוכרים נכס מקרקעין וקיבלתם דרישת תשלום היטל השבחה? רוצים לבנות וקבלתם דרישת היטל השבחה כתנאי לקבלת היתר? הבקשה להיתר כוללת הקלה ו/או שימוש חורג? היטל השבחה ניתן בגין השבחת המקרקעין עקב אישור תכנית בנין עיר, מתן הקלה ו/או שימוש חורג. לקריאה אודות הפחתת תשלום היטל השבחה, קראו את המאמר הבא. 

היטל השבחה: אודות

השבחה הינה תוצאה מאישור תכנית בנין עיר (גם אם לא בניתם כלל), מתן הקלה ו/או שימוש חורג. כשחלה השבחה הרשות המקומית דורשת היטל השבחה אשר מוטל על בעל הזכות במקרקעין בעת מכירת הנכס (המוכר) ו/או בעת הוצאת היתר. יוקר המחיה בארץ מספיק כבד אנו נעזור לך לשלם הרבה פחות היטל השבחה.

הפחתת תשלום היטל השבחה:

כיום, עם פנייה לגורם המקצועי הנכון ניתן להפחית את תשלום היטל השבחה.

משרדינו בהתעסקות בסבך הבירוקרטיה כך לעיתים ההפחתה הינה בשיעור של עשרות אחוזים מדרישת התשלום של הועדה המקומית ולעיתים אף ביטלנו לחלוטין את דרישת התשלום של הועדה. במרוצת השנים הפחתנו ללקוחותינו עשרות מיליוני שקלים.

מומלץ מאוד מיד עם קבלת ההודעה, לפנות למשרדנו לבדיקה ראשונית. עם קבלת כל הפרטים על ידכם נוכל לפנות במיידית לטיפולכם האישי.

הפחתת תשלום היטל השבחה: מה הפעולות של משרדינו?

 • בחינה ראשונית של שומת הועדה על בכדי לאמוד את שיעור ההצלחה והאם בכלל כדאי לערער. בחינה זו ניתנת ללא עלות בן אם בסוף נחליט שאין כדאיות לערער והן למי שנמליץ לערער.
 • בחינת הליך הערעור. כיום מסלולי הערער הן או פניה לוועדת הערר בעניין היטל השבחה או פניה לשמאי מכריע.
  בחירת המסלול לערער חשובה מאוד ואף עלולה להשפיע על התוצאה הסופית ולכן אנו בודקם בכובד ראש את שתי האפשרויות, זאת לפני שפונים לאחד הגופים.
 • עריכת שומה נגדית להיטל השבחה ("שומה אחרת") מטעם הבעלים.
 • אם החליט הלקוח להיעזר גם בעו"ד, תערך פגישה עם עו"ד. בפגישה זו אנו מסבירים לעו"ד את הטענות השמאיות והעבודה הינה בשיתוף פעולה מלא
  עם עו"ד.
 • ליווי וייצוג הטענות להפחתת היטל ההשבחה, או בדיון בוועדת הערר או בדיון בפני שמאי מכריע.

למשרדנו הצלחות רבות והפחתת היטלי השבחה בשיעור רב ואף פעמים רבות ביטול ההיטל בכלל. זכרו האינטרס שלכם הוא האינטרס שלנו!

לקריאה נוספת לחצו כאן

זקוקים להפחתת תשלום היטל השבחה? אם ברצונכם לפנות אלינו להפחתת תשלום היטל השבחה,  התקשרו אלינו ל-054-4706625 או השאירו פרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם:

   

  גלילה לראש העמוד
  shutterstock_79426969
  shutterstock_79426969
  צריכים ייעוץ של שמאי מקרקעין?

  אנו כאן בשבילכם לייעוץ מקצועי. חייגו 054-4706625 או השאירו כאן פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם: